"Je voelt je boer, maar hebt de vrijheid van iemand in loondienst."

Wouter Visser | medewerker veehouderij

Wouter woont bij zijn ouders in Roden.
Vrije tijd: feestjes en op stap gaan met vrienden.
Werkt bij: verschillende melkveebedrijven met een vast contract via Abiant Leek.

Wouter Visser (22) begon als vakantiekracht in 2014 bij Abiant Leek. In datzelfde schooljaar startte hij een bbl-opleiding Veehouderij, waarvoor de vestiging een werkadres bij een melkveebedrijf regelde. Ondertussen werkt Wouter nog steeds via Abiant Leek als medewerker veehouderij. Sterker nog: hij heeft een vast contract gekregen! Tekst: Heidi van Duuren | Fotografie: Jan Buwalda

Hoe ben je bij Abiant terechtgekomen?
“Vanwege een schoolopdracht voor mijn vmbo-opleiding. Ik moest een sollicitatiegesprek houden en dit heb ik bij Abiant Leek gevoerd. Daarna heb ik me bij de vestiging ingeschreven als vakantiekracht. Toen ik de bbl-opleiding ging doen in datzelfde jaar, heeft Abiant een werkadres voor mij gevonden. Dit werkadres is goed bevallen. Ik heb prima contact met Abiant en de boeren waarmee ik heb gewerkt.”

Wat vind je leuk aan de veehouderij?
“Ik vind het lekker om bezig te zijn. De combinatie van buiten zijn, met de koeien werken en contact hebben met mensen, dat ligt mij goed. Toen ik naar het vmbo in Oldekerk ging, had ik geen idee wat ik wilde. Een paar klasgenoten hadden een boerderij en vertelden daar
enthousiast over. Ik werd door die verhalen aangestoken en ben stage gaan lopen op een boerderij. Ik was toen vijftien jaar en heb in de loop der jaren veel uren gemaakt. Ik ben geen trekkerman of machineman; het leukst vind ik het werken met koeien. Je moet veel
over deze dieren weten, maar dat vind ik prachtig. Ik doe alles wat met koeien te maken heeft: insemineren, klauwbekappen, ziekteverzorging, de dagelijkse omgang
en het voeren van de koeien.”

Heb je een vaste werkplek?
“Tijdens mijn opleiding heb ik vijf jaar bij dezelfde boer gewerkt. Na de afronding van mijn opleiding veehouderij (niveau 2 en 3) in 2018 ben ik op verschillende locaties aan het werk geweest en heb ik bij diverse boerengezinnen aan de keukentafel gezeten. Deze afwisseling
vind ik mooi. Je ziet hoe het reilt en zeilt bij een bedrijf en dat is bij elke boer weer anders. Daar leer je veel van. Ik heb nu een aantal adressen waar ik aan de slag kan.” 

Wat vond je van de combinatie werken en leren tegelijk?
“Ik was al gewend om stage te lopen, maar ik wilde mezelf toch meer ontwikkelen. Ik vond het belangrijk om de benodigde papieren te halen, maar wilde niet vaker naar school gaan dan nodig. Een bbl-opleiding waarbij je vier dagen werkt en één dag naar school gaat, is voor mij een uitkomst. Daarnaast denk ik dat je in de praktijk meer leert dan op school én je doet werkervaring op.”

Je hebt een vast contract gekregen bij Abiant. Gefeliciteerd!
“Dank je wel! Ik ben er blij mee, het is toch een stukje waardering. Ik wil mezelf blijven ontwikkelen en binnen Abiant zijn er genoeg kansen. Zo heb ik bijvoorbeeld meegelopen met cursussen van het Rundveepedicurecentrum voor klauwverzorger. Het is afwisselend, het zorgt ervoor dat je overal inzetbaar bent en je leert Abiant goed kennen. Het allerbelangrijkste:
je leert wat je zelf leuk vindt. Via Abiant kan ik mijn ding doen. Je voelt je boer, maar hebt de vrijheid van iemand in loondienst.”

Lijn.jpg
Lijn.jpg