Het grootste uitzendbureau in Groningen, Friesland en Drenthe

  • Agro
  • Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

  • 4 januari 2017
  • Agro
  • Maaike de Boer

Abiant Uitzendgroep en Dairy Training Centre (DTC) gaan gezamenlijk actuele cursussen geven gericht op melkveehouderij.

Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

De veehouderij heeft door de modernisering veel te maken met veranderingen op de werkvloer. Om ervoor te zorgen dat veehouders en Abiant-medewerkers continu op de hoogte zijn van de nieuwste ontwikkelingen op agrarisch vlak gaat Abiant in samenwerking met Dairy Training Centre cursussen en trainingen geven. De focuspunten van deze trainingen liggen op het gebied van melkveehouderij.

Samenwerking DTC

Door de trainingen gezamenlijk op te zetten met DTC, kan Abiant Uitzendgroep aansluiten bij de vraag uit de markt. Abiant ziet het als een meerwaarde om opleidingsmogelijkheden te bieden aan eigen medewerkers en leden van Abiant Coöperatie. De samenwerking tussen Abiant en DTC verloopt naar wederzijdse tevredenheid. Ondernemers kunnen op deze terreinen veel kennis en handelingsvaardigheden van hun agrarische medewerkers van Abiant verwachten.

André Sturkenboom, agrarisch accountmanager Abiant Uitzendgroep heeft de veehouderijtraining, die Abiant samen met DTC heeft opgezet, gecoördineerd. Hij is enthousiast over de trainingen die Abiant biedt in samenwerking met DTC. “Kennis zorgt ervoor dat je een gesprekspartner blijft voor de agrarische ondernemer. Alleen door over kennis te beschikken kun je een waardevolle medewerker zijn. De trainingen zorgen ervoor dat er extra bewustwording ontstaat van wat er speelt en leeft in de veehouderij.”

De eerste veehouderijtraining die Abiant met DTC heeft gegeven in het jaar 2015/2016 is als zeer succesvol ervaren door de elf deelnemers. Ook bij de tweede training, die nog tot en met maart 2017 loopt, zijn er weer enthousiaste deelnemers. André Sturkenboom: “Het is mooi om te zien dat cursisten het geleerde ook direct toepassen in de praktijk.”

Ruim aanbod trainingen

De komende maanden wordt naast de veehouderijtraining een ruim scala een trainingen en cursussen gegeven door beide partijen. Het gaat vooral om praktijkgerichte trainingen op het gebied van ondernemerschap, management en vakmanschap. Tevens worden er korte trainingen gefaciliteerd waarbij onderwerpen zoals klauwverzorging, drachtigheidscontrole, rundveevoeding en veeverloskunde voorbij komen.

Themadagen

In 2017 worden er themadagen georganiseerd waarbij in een sprint de belangrijkste zaken voor de veehouderij worden uitgelegd. Deze themadagen zijn bij uitstek interessant voor aankomende bedrijfsopvolgers. De volgende themadagen staan op de agenda: voederproductie, melkveevoeding, melkwinning/huisvesting, uiergezondheid, diergezondheid, vruchtbaarheid, jongvee-opfok, veeverbetering en bedrijfsanalyse/bedrijfseconomie. Kijk voor de actuele trainingsdata op dairytrainingcentre.com

Over de auteur

Maaike de Boer

Contentmarketeer

Maaike de Boer werkt sinds 2016 als contentmarketeer bij Abiant. Zij schrijft onder andere artikelen voor abiant.nl en ons bedrijfsmagazine De Abianter.

Lees onze nieuwsartikelen

Wisseling van de wacht: Cor Biemond draagt het voorzitterschap over

Agro

Wisseling van de wacht: Cor Biemond draagt het voorzitterschap over

Na acht jaar neemt Cor Biemond afscheid als voorzitter van de Raad van Commissarissen (RvC) van Abiant. Hij kijkt terug op een turbulente, maar waardevolle periode waarin stevige keuzes werden gemaakt en de basis werd gelegd voor de toekomst. Tegelijkertijd treedt Hero Havenga de Poel aan als nieuwe voorzitter. In dit artikel komen beide aan het woord over hun ervaringen, inzichten en plannen voor de toekomst.
Lees meer
Future Heat Heroes: nieuwe kansen

Arbeidsmarkt

Future Heat Heroes: nieuwe kansen

De overgang van aardgas naar duurzame warmte is in volle gang. Daarvoor zijn veel nieuwe mensen nodig: monteurs, installateurs, projectleiders en ander technisch talent. Er zijn echter nog niet genoeg vakmensen met de juiste kennis en vaardigheden.
Lees meer
MT1000: Abiant stijgt naar 2e positie Uitzenders & Detacheerders

Algemeen

MT1000: Abiant stijgt naar 2e positie Uitzenders & Detacheerders

Abiant heeft dit jaar een toppositie behaald in de Management Team 1000 (MT1000), de lijst van de beste zakelijke dienstverleners van Nederland. In de categorie Uitzendbureaus & Detacheerders hebben we een ontzettend goede plek behaald, we zijn namelijk als tweede geëindigd. Daarnaast zijn we in de totale ranglijst met meer dan 800 plekken gestegen, waardoor we op plek 75 staan van heel Nederland.
Lees meer
Gloednieuwe bekapbox

Agro

Gloednieuwe bekapbox

Sinds kort werkt rundveepedicure Ronald Walma met zijn nieuwe Wopa 51-bekapbox. De Wopa-box is al jarenlang een vertrouwd merk bij de vakmannen van het Rundveepedicurecentrum. Ronald koos bewust voor de Wopa 51, omdat deze het beste aansluit bij zijn manier van werken.
Lees meer
Arbeidsmarkt: nieuws in het kort (najaar 2025)

Arbeidsmarkt

Arbeidsmarkt: nieuws in het kort (najaar 2025)

Het belangrijkste arbeidsmarktnieuws overzichtelijk op een rij.
Lees meer
Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Algemeen

Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Abiant staat bekend als een betrouwbare en nuchtere partner in uitzenden en arbeidsbemiddeling. Met de (her)lancering van Abiant Select zetten we een volgende stap door ons te profileren als dé specialist in Noord-Nederland op het gebied van werving en selectie van hbo- en wo-professionals. Wij spraken met Marcel Drent, regiomanager bij Abiant, over de ambities, kansen en de kracht van deze nieuwe focus.
Lees meer