Het grootste uitzendbureau in Groningen, Friesland en Drenthe

  • Agro
  • Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

  • 4 januari 2017
  • Agro
  • Maaike de Boer

Abiant Uitzendgroep en Dairy Training Centre (DTC) gaan gezamenlijk actuele cursussen geven gericht op melkveehouderij.

Succesvolle samenwerking Dairy Training Centre

De veehouderij heeft door de modernisering veel te maken met veranderingen op de werkvloer. Om ervoor te zorgen dat veehouders en Abiant-medewerkers continu op de hoogte zijn van de nieuwste ontwikkelingen op agrarisch vlak gaat Abiant in samenwerking met Dairy Training Centre cursussen en trainingen geven. De focuspunten van deze trainingen liggen op het gebied van melkveehouderij.

Samenwerking DTC

Door de trainingen gezamenlijk op te zetten met DTC, kan Abiant Uitzendgroep aansluiten bij de vraag uit de markt. Abiant ziet het als een meerwaarde om opleidingsmogelijkheden te bieden aan eigen medewerkers en leden van Abiant Coöperatie. De samenwerking tussen Abiant en DTC verloopt naar wederzijdse tevredenheid. Ondernemers kunnen op deze terreinen veel kennis en handelingsvaardigheden van hun agrarische medewerkers van Abiant verwachten.

André Sturkenboom, agrarisch accountmanager Abiant Uitzendgroep heeft de veehouderijtraining, die Abiant samen met DTC heeft opgezet, gecoördineerd. Hij is enthousiast over de trainingen die Abiant biedt in samenwerking met DTC. “Kennis zorgt ervoor dat je een gesprekspartner blijft voor de agrarische ondernemer. Alleen door over kennis te beschikken kun je een waardevolle medewerker zijn. De trainingen zorgen ervoor dat er extra bewustwording ontstaat van wat er speelt en leeft in de veehouderij.”

De eerste veehouderijtraining die Abiant met DTC heeft gegeven in het jaar 2015/2016 is als zeer succesvol ervaren door de elf deelnemers. Ook bij de tweede training, die nog tot en met maart 2017 loopt, zijn er weer enthousiaste deelnemers. André Sturkenboom: “Het is mooi om te zien dat cursisten het geleerde ook direct toepassen in de praktijk.”

Ruim aanbod trainingen

De komende maanden wordt naast de veehouderijtraining een ruim scala een trainingen en cursussen gegeven door beide partijen. Het gaat vooral om praktijkgerichte trainingen op het gebied van ondernemerschap, management en vakmanschap. Tevens worden er korte trainingen gefaciliteerd waarbij onderwerpen zoals klauwverzorging, drachtigheidscontrole, rundveevoeding en veeverloskunde voorbij komen.

Themadagen

In 2017 worden er themadagen georganiseerd waarbij in een sprint de belangrijkste zaken voor de veehouderij worden uitgelegd. Deze themadagen zijn bij uitstek interessant voor aankomende bedrijfsopvolgers. De volgende themadagen staan op de agenda: voederproductie, melkveevoeding, melkwinning/huisvesting, uiergezondheid, diergezondheid, vruchtbaarheid, jongvee-opfok, veeverbetering en bedrijfsanalyse/bedrijfseconomie. Kijk voor de actuele trainingsdata op dairytrainingcentre.com

Over de auteur

Maaike de Boer

Contentmarketeer

Maaike de Boer werkt sinds 2016 als contentmarketeer bij Abiant. Zij schrijft onder andere artikelen voor abiant.nl en voor onze bedrijfsmagazines De Abianter en De Abianter Agro.

Lees onze nieuwsartikelen

Wetten en regels rondom vakantiewerk in de agrarische sector

Agro

Wetten en regels rondom vakantiewerk in de agrarische sector

Vakantiekrachten zijn een welkome aanvulling in de drukke zomermaanden. Toch is het belangrijk om goed op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving. Afhankelijk van de leeftijd van de medewerker gelden er namelijk specifieke beperkingen. Zo mag een 15-jarige bijvoorbeeld niet meer dan 10 kilo tillen en is het voor 17-jarigen verboden om met bestrijdingsmiddelen te werken. Wij hebben de belangrijke wetten en regels voor vakantiekrachten overzichtelijk op een rijtje gezet.
Lees meer
Wie is aansprakelijk bij schade door een flexmedewerker?

Agro

Wie is aansprakelijk bij schade door een flexmedewerker?

Een ongeluk zit in een klein hoekje, ook op de werkvloer. Maar wie draait er eigenlijk op voor de schade als een medewerker of uitzendkracht tijdens het werk een fout maakt? En wat als er sprake is van letselschade? In dit artikel leggen we uit hoe de aansprakelijkheid wettelijk geregeld is en wat jij als werkgever kunt doen om risico’s te beperken.
Lees meer
Nieuwe CAO voor Uitzendkrachten vanaf 2026

Wet en regelgeving

Nieuwe CAO voor Uitzendkrachten vanaf 2026

Per 1 januari 2026 treedt een nieuwe CAO voor Uitzendkrachten in werking. Deze cao brengt diverse veranderingen met zich mee, onder andere op het gebied van de beloning en de pensioenregeling van uitzendkrachten. In een later stadium (waarschijnlijk per 1 januari 2027) wordt ook de duur van fase B aangepast en de onderbrekingstermijn tussen uitzendovereenkomsten verlengd. Zodra hier meer duidelijkheid over is, informeren wij je nader.
Lees meer
Kennisavond aardappelselectie: dinsdag 24 juni 2025

Agro

Kennisavond aardappelselectie: dinsdag 24 juni 2025

Wij organiseren op dinsdag 24 juni 2025 een kennisavond over de aardappelselectie van 2025. Dit doen we in samenwerking met de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaad en pootgoed van landbouwgewassen (NAK).
Lees meer
Van ongediertebestrijding tot keuren arbeidsmiddelen

Agro

Van ongediertebestrijding tot keuren arbeidsmiddelen

Bij Abiant bieden we naast onze activiteiten in de uitzendbranche, meerdere specialistische diensten aan. Denk bijvoorbeeld aan ongediertebestrijding, het keuren van arbeidsmiddelen, klauwverzorging en veescheren.
Lees meer
Sinds de jaren ’50 hulp voor agrarische ondernemers

Agro

Sinds de jaren ’50 hulp voor agrarische ondernemers

Wist je dat Abiant al sinds eind jaren '50 bestaat? We zijn ontstaan uit een coöperatie opgericht door boeren voor boeren. Al vijftig jaar runnen onze bedrijfsverzorgers bedrijven als de boer dat zelf niet meer kan. Dat heet de Agrarische Bedrijfsverzorging. Inmiddels doen we veel meer dan het ondersteunen van boeren en zijn we actief in sectoren als de bouw, productie en techniek. Uiteraard blijven onze agrarische roots, via Coöperatie Abiant, stevig verankerd in onze organisatie en staan we 24/7 klaar voor agrarische ondernemers die bedrijfshulp nodig hebben.
Lees meer