Het grootste uitzendbureau in Groningen, Friesland en Drenthe

Wijzigingen in de CAO voor Uitzendkrachten per 1 juli 2023

  • 1 juli 2023
  • Wet en regelgeving
  • Bert Mulder

Per 1 juli 2023 wijzigt de CAO voor Uitzendkrachten. Deze wijzigingen zijn erop gericht flexmedewerkers meer bestaanszekerheid te bieden. Voor hen is dit een stap naar verantwoorde flexibiliteit, een marktconform pensioen en arbeidsvoorwaarden die gelijkwaardig zijn aan die van andere werknemers. Hieronder tref je in het kort de wijzigingen.

Wijzigingen in de CAO voor Uitzendkrachten per 1 juli 2023

De beloningsregeling van de inlener wordt uitgebreid voor flexmedewerkers:

  • Flexmedewerkers krijgen recht op uitbetaling van alle toeslagen in de cao/beloningsregeling. Denk hierbij aan BHV- of diplomatoeslagen.
  • Flexmedewerkers krijgen recht op uitbetaling van alle kostenvergoedingen in de cao/beloningsregeling. Dit geldt zowel voor de netto- als bruto kostenvergoedingen.
  • Flexmedewerkers hebben recht op vaste eindejaarsuitkeringen zoals die gelden in de cao/beloningsregeling.
  • Periodieken moeten op dezelfde manier en op hetzelfde moment verwerkt worden als bij de opdrachtgever.
  • Periodieke verhoging op basis van een beoordeling worden doorgevoerd ten gunste van de uitzendkracht, ook als er geen beoordeling plaatsvindt.
  • Inschaling bij de start van de werkzaamheden wordt altijd gedaan op basis van aantoonbare en relevante werkervaring van de kandidaat. Dit kan positief afwijken van de cao van een inlener.

Overige bepalingen uit de cao voor flexmedewerkers:

  • De wachtdagcompensatie voor flexkrachten vervalt. Bij ziekte geldt in alle fasen vanaf 1 juli aanstaande één wachtdag bij ziekte.
  • Ziekte is voor flexmedewerkers met een contract met uitzendbeding geen einde werk. Er geldt een loondoorbetalingsplicht bij ziekte gedurende de looptijd van het contract.
  • Flexmedewerkers met een contract zonder uitzendbeding krijgen ook na het einde van hun dienstverband recht op een aanvulling tot 90% (eerste ziektejaar) of 80% (tweede ziektejaar) van het loon.
  • De wachttijd van acht weken voor het Stipp-pensioen vervalt. De flexmedewerker bouwt vanaf de eerste werkdag direct pensioen op.

Over de auteur

Bert Mulder

Bedrijfsjurist

Bert Mulder werkt sinds 1999 als bedrijfsjurist bij Abiant. Hij schrijft regelmatig artikelen over wetten en regelgeving voor abiant.nl en voor onze bedrijfsmagazines De Abianter en De Abianter Agro.

Lees onze nieuwsartikelen

Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Algemeen

Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Abiant staat bekend als een betrouwbare en nuchtere partner in uitzenden en arbeidsbemiddeling. Met de (her)lancering van Abiant Select zetten we een volgende stap door ons te profileren als dé specialist in Noord-Nederland op het gebied van werving en selectie van hbo- en wo-professionals. Wij spraken met Marcel Drent, regiomanager bij Abiant, over de ambities, kansen en de kracht van deze nieuwe focus.
Lees meer
Meer dan bedrijfscontinuïteit: aandacht voor de mens achter het bedrijf

Agro

Meer dan bedrijfscontinuïteit: aandacht voor de mens achter het bedrijf

Onze agrarische bedrijfsverzorgers staan dagelijks klaar om het werk op boerenbedrijven over te nemen wanneer dat nodig is. Maar hun rol gaat vaak verder dan alleen praktische ondersteuning. Ze zijn regelmatig ook een belangrijke gesprekspartner, zeker wanneer er ziekte, overlijden of andere persoonlijke omstandigheden spelen op het bedrijf.
Lees meer
Zekerheid én vrijheid voor agrarische zzp’ers: een nieuwe manier van werken

Agro

Zekerheid én vrijheid voor agrarische zzp’ers: een nieuwe manier van werken

Steeds meer zelfstandigen in de agrarische sector zoeken naar een balans tussen ondernemerschap en zekerheid. Abiant Agro ontwikkelt daarom een hybride werkvorm: het combineren van zzp-opdrachten met een parttime dienstverband als bedrijfsverzorger of flexmedewerker.
Lees meer
Nieuwe CAO voor Uitzendkrachten: wat verandert er voor jou?

Wet en regelgeving

Nieuwe CAO voor Uitzendkrachten: wat verandert er voor jou?

Per 1 januari 2026 gaat de nieuwe cao voor uitzendkrachten in. Dat betekent dat er voor jou dingen veranderen. Je krijgt bijvoorbeeld recht op gelijkwaardige beloning en een betere pensioenregeling.
Lees meer
De Abiant Academy is live!

Algemeen

De Abiant Academy is live!

Met trots lanceren we ons eigen online leerplatform voor flexmedewerkers én intern personeel: De Abiant Academy. De Academy biedt een breed aanbod van trainingen en cursussen aan, variërend van vakgerichte skills tot digitale vaardigheden en persoonlijke ontwikkeling.
Lees meer
Wetten en regels rondom vakantiewerk in de agrarische sector

Agro

Wetten en regels rondom vakantiewerk in de agrarische sector

Vakantiekrachten zijn een welkome aanvulling in de drukke zomermaanden. Toch is het belangrijk om goed op de hoogte te zijn van de geldende wet- en regelgeving. Afhankelijk van de leeftijd van de medewerker gelden er namelijk specifieke beperkingen. Zo mag een 15-jarige bijvoorbeeld niet meer dan 10 kilo tillen en is het voor 17-jarigen verboden om met bestrijdingsmiddelen te werken. Wij hebben de belangrijke wetten en regels voor vakantiekrachten overzichtelijk op een rijtje gezet.
Lees meer