Het grootste uitzendbureau in Groningen, Friesland en Drenthe

Wijzigingen in de CAO voor Uitzendkrachten per 1 juli 2023

  • 1 juli 2023
  • Wet en regelgeving
  • Bert Mulder

Per 1 juli 2023 wijzigt de CAO voor Uitzendkrachten. Deze wijzigingen zijn erop gericht flexmedewerkers meer bestaanszekerheid te bieden. Voor hen is dit een stap naar verantwoorde flexibiliteit, een marktconform pensioen en arbeidsvoorwaarden die gelijkwaardig zijn aan die van andere werknemers. Hieronder tref je in het kort de wijzigingen.

Wijzigingen in de CAO voor Uitzendkrachten per 1 juli 2023

De beloningsregeling van de inlener wordt uitgebreid voor flexmedewerkers:

  • Flexmedewerkers krijgen recht op uitbetaling van alle toeslagen in de cao/beloningsregeling. Denk hierbij aan BHV- of diplomatoeslagen.
  • Flexmedewerkers krijgen recht op uitbetaling van alle kostenvergoedingen in de cao/beloningsregeling. Dit geldt zowel voor de netto- als bruto kostenvergoedingen.
  • Flexmedewerkers hebben recht op vaste eindejaarsuitkeringen zoals die gelden in de cao/beloningsregeling.
  • Periodieken moeten op dezelfde manier en op hetzelfde moment verwerkt worden als bij de opdrachtgever.
  • Periodieke verhoging op basis van een beoordeling worden doorgevoerd ten gunste van de uitzendkracht, ook als er geen beoordeling plaatsvindt.
  • Inschaling bij de start van de werkzaamheden wordt altijd gedaan op basis van aantoonbare en relevante werkervaring van de kandidaat. Dit kan positief afwijken van de cao van een inlener.

Overige bepalingen uit de cao voor flexmedewerkers:

  • De wachtdagcompensatie voor flexkrachten vervalt. Bij ziekte geldt in alle fasen vanaf 1 juli aanstaande één wachtdag bij ziekte.
  • Ziekte is voor flexmedewerkers met een contract met uitzendbeding geen einde werk. Er geldt een loondoorbetalingsplicht bij ziekte gedurende de looptijd van het contract.
  • Flexmedewerkers met een contract zonder uitzendbeding krijgen ook na het einde van hun dienstverband recht op een aanvulling tot 90% (eerste ziektejaar) of 80% (tweede ziektejaar) van het loon.
  • De wachttijd van acht weken voor het Stipp-pensioen vervalt. De flexmedewerker bouwt vanaf de eerste werkdag direct pensioen op.

Over de auteur

Bert Mulder

Bedrijfsjurist

Bert Mulder werkt sinds 1999 als bedrijfsjurist bij Abiant. Hij schrijft regelmatig artikelen over wetten en regelgeving voor abiant.nl en voor onze bedrijfsmagazines De Abianter en De Abianter Agro.

Lees onze nieuwsartikelen

Future Heat Heroes: nieuwe kansen

Arbeidsmarkt

Future Heat Heroes: nieuwe kansen

De overgang van aardgas naar duurzame warmte is in volle gang. Daarvoor zijn veel nieuwe mensen nodig: monteurs, installateurs, projectleiders en ander technisch talent. Er zijn echter nog niet genoeg vakmensen met de juiste kennis en vaardigheden.
Lees meer
MT1000: Abiant stijgt naar 2e positie Uitzenders & Detacheerders

Algemeen

MT1000: Abiant stijgt naar 2e positie Uitzenders & Detacheerders

Abiant heeft dit jaar een toppositie behaald in de Management Team 1000 (MT1000), de lijst van de beste zakelijke dienstverleners van Nederland. In de categorie Uitzendbureaus & Detacheerders hebben we een ontzettend goede plek behaald, we zijn namelijk als tweede geëindigd. Daarnaast zijn we in de totale ranglijst met meer dan 800 plekken gestegen, waardoor we op plek 75 staan van heel Nederland.
Lees meer
Gloednieuwe bekapbox

Agro

Gloednieuwe bekapbox

Sinds kort werkt rundveepedicure Ronald Walma met zijn nieuwe Wopa 51-bekapbox. De Wopa-box is al jarenlang een vertrouwd merk bij de vakmannen van het Rundveepedicurecentrum. Ronald koos bewust voor de Wopa 51, omdat deze het beste aansluit bij zijn manier van werken.
Lees meer
Arbeidsmarkt: nieuws in het kort (najaar 2025)

Arbeidsmarkt

Arbeidsmarkt: nieuws in het kort (najaar 2025)

Het belangrijkste arbeidsmarktnieuws overzichtelijk op een rij.
Lees meer
Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Algemeen

Met Abiant Select verbinden we hbo- en wo-professionals aan opdrachtgevers in het Noorden

Abiant staat bekend als een betrouwbare en nuchtere partner in uitzenden en arbeidsbemiddeling. Met de (her)lancering van Abiant Select zetten we een volgende stap door ons te profileren als dé specialist in Noord-Nederland op het gebied van werving en selectie van hbo- en wo-professionals. Wij spraken met Marcel Drent, regiomanager bij Abiant, over de ambities, kansen en de kracht van deze nieuwe focus.
Lees meer
Meer dan bedrijfscontinuïteit: aandacht voor de mens achter het bedrijf

Agro

Meer dan bedrijfscontinuïteit: aandacht voor de mens achter het bedrijf

Onze agrarische bedrijfsverzorgers staan dagelijks klaar om het werk op boerenbedrijven over te nemen wanneer dat nodig is. Maar hun rol gaat vaak verder dan alleen praktische ondersteuning. Ze zijn regelmatig ook een belangrijke gesprekspartner, zeker wanneer er ziekte, overlijden of andere persoonlijke omstandigheden spelen op het bedrijf.
Lees meer